100. Bölüm Özeti

   Nihat'a İpek'ten mektup gelir.İpek mektubunda çok iyi olduğunu sürekli yeni yerleri gezdiğini bildirir. Arap Kadri,Cevdet'i yanına çağırarak birlikte çalışmayı teklif eder. Deniz'in uzun süredir ortalıklarda görünmemesine bir anlam veremeyen Fiko, çareyi polise başvurvakta bulur. Deniz ise zorla bir yerde alıkoyulmaktadır.Fiko,İpek'in Nihat'a yolladığı resimleri görerek Amerika'ya değil de bir başka ülkeye ve gittiğini Nihat'tan öğrenir.

    Mahalleye gelen bir seyyar satıcı  bütün esnafı sahte mal satarak dolandırır.Seyyar satıcı tarafından dolandırılan Sermet ve esnaf arkadaşları(Hüsnü,Levent ve Osman) Selami'nin alay etmesine tahammül edemeyerek Selami'ye bir oyun oynama hazırlığına başlarlar.Şule'nin yardımcıları Hülya ve Kâmuran Şule'ye kendi kuaför salonlarını açmalarından dolayı ayrılacaklarını söylerler.Zeynep yeni başladığı bebek bakıcılığı işinde başarılı olamayınca bu işi bırakmak zorunda kalır.Musti'ye reklam filminde oynaması için bir teklif gelir. Musti de hiç düşünmeden bu teklifi kabul eder.

    Kamuran, Şule'nin yanından ayrılması nedeniyle Şule'ye Remzi adında bir başka yardımcı getirir.Alim ailesi ve arkadaşları ile birlikte doğum gününü kutlar.Musti reklam filmi için çekilen deneme çekiminde başarılı olur.