EN İYİ 20 SAHNE

1 Fikret'in hapisteyken bir cep telefonuyla evini araması ve şans eseri orada, boşaltılmış evde bulunan kızı Zeynep'in ona hep yalan söylemesi.
2 Fikret hapisteyken, ailesinin özellikle çocuklarının ona gönderdiği ve bütün dostlarının sesini içeren kasetin dinlendiği sahne.
3 İpek'in Amerika'ya gidişi, Fikret'in onunla vedalaşmaya gücünün yetmemesi ve bir ağacın arkasından sadece el sallayabildiği sahne.
4 İpek Amerika'dan döndükten ve hastalığını atlattıktan sonra tekrar Amerika'ya gitme kararı aldığında Deniz'le yaptığı kavga.
5 Zeynep'in maddi imkansızlıklar yüzünden gidemediği müzik okuluna gidip dolaşması ve iç geçirerek öğrencileri seyrettiği sahneler.
6 İpek'in hastalık belirtileri...Saçının dökülmeye başlaması, bayılmaları...
7 Fikret'in ipek'in hastalığından haberdar olmasından sonra Deniz'den uzaklaşması, Deniz'in ona "neden" diye sorması ve aynalı kırmızı kutuyu fırlatması.
8 Deniz'in akıl hastası çocukluk arkadaşının, aşkının ne kadar büyük olduğunu ispatlamak için gösterdiği Deniz'e ait eşyalar.
9 Bir akşam yemeğinde İpek'in, Fikret ve Nihat'ın hastalığından haberdar olduğu sahne.
10 Hiç beklenmedik bir anda İpek'in çıkıp gelmesi, ve Fikretlerin evinin önünde, kapıda Deniz ve İpek'in ilk karşılaşması.
11 Bir yürüyüş sırasında Elif'in yüksek bir yere çıkıp "Beni sevdiğini söyle" demesi ve Fikret'in verdiği karşılık:"Senin sevmem için bir neden göster bana"
12 Fikret'in, İpek'in Amerika'ya gidişini kaldıramayıp intihar etmesi.
13 Fikret'in hapisten çıkması için çalışan avukatın mahkeme görüntüleri
14 İpek'in verdiği hayat mücadelesi ve hastalığını yenmesi.
15 Fikret ve Nihat'ın Deniz için yaptıkları kavga.
16 "Süper Baba" dizisinin sonundaki, Elif ile Fikret'in dansettiği sahne.
17 Elif'in abisinin kızı Zeytin'in uzun süreden sonra ilk defa konuşması.
18 Fikret'in abisinin, sarhoş olduğu bir vakit boş bir sokakta Fikret'e attığı tokat ve Fikret'in cevabı:"Benim bir abim yok artık."
19 Fikret'in en küçük kızının, onu Şule ile evlenmekten son anda kurtardığı sahne.
20 Ütopya'ya karşı, kara kışta verilen mücadele.İpek'in o kadar insanı bir araya toplayabilmesi.