89. Bölüm Özeti

    Nihat, Deniz'i uzun bir yolculuğa çıkma kararından vazgeçirmeye çalışsa da Deniz gitmekte kararlıdır.Fiko, her işe yetişemediği için servis işinde babası Yusuf kaptan'ı kendisine yardımcı olarak yanına alır.Deniz istifa dilekçesini görev yaptığı okula vermek üzereyken Nihat son anda yetişerek Deniz'e İpek'in çok hasta olduğunu ve Fikret'in kendisine olan soğukluğun  bu yüzden olduğunu anlatır. Deniz istifadan da Çengelköy'ü terk etmekten de vazgeçer. Nihat, Kâmuran'a uyarak peruk takmaya başlayınca mahalledeki herkesin alay konusu olur.

    Fiko,ailesi ile birlikte "Sürmeneliler Derneği"ince düzenlenen yemeğe katılır ve burada Yakup Dede Hafize adında bir hanımla tanışır. Alim babasını Mustafa Hoca'dan Aikido dersi alabilmesi için razı edemeyince araya Mustafa hocayı sokar. Fiko da Alim'in Mustafa Hoca ile Aikido çalışmalarına izin verir.Yusuf Kaptan bir anlık dalgınlıkla Fiko'nun minübüsüyle ufak bir kaza geçirir.

    Nihat, yanında çalışan Cemil'in Hülya Hanıma olan yakınlığını fark edince Cemil'i işinden kovar.Musti,sonunda Selami ve diğer arkadaşlarının Zabıta Memuru maskesini  düşürmeyi başarır.