96. Bölüm Özeti

   Yusuf Kaptan uzun zamandır uzak kaldığı ailesi ile hasret gidererek bir daha onları terk etmeyeceğine söz verir. Cevdet alkol ile olan mücadelesinin sonuna gelerek hastahaneden taburcu olur ve bir daha alkol almamaya ailesi için tövbe eder. Sermet kardeşi İsmet ile görüşerek babalarından kalan miras için gereken işlemleri halletmeye çalışır.Sermet'in diğer kardeşi Süreyya Hanım ise bu mirasda Sermet'in hakkının olmadığı görüşündedir. Nihat ve Cemil, Hülya Hanım'ın nişanlı olduğunu öğrenince ikisinin de bütün hayalleri yıkılır.

Hakkı, Yakup Dede ve kardeşi Hasibe'nin nişan gününü belirleyerek davetiyeleri bütün yakınlarına ve Çengelköylüler'e dağıtır.Yusuf Kaptan'ın teknesiyle Üsküdar-Beşiktaş dolmuş yapması zora girer.Cevdet kendisine bir iş bulana kadar babası Yusuf Kaptan'a yardım etmeye karar verir.Sermet'e babasından kalan mirastan vazgeçmesi için bazı kişiler tarafından tehdit gelir.

    Cevdet Selma ile görüşerek yeniden bir arada olmak ister.Ve Yakup Dede ile Hasibe'nin nişan saati gelir.Yakup Dede son anda Hasibe ile nişanlanmaktan kurtulabilmek için kalp krizi numarası yapsa da başarılı olamaz ve Hasibe ile nişanlanmak zorunda kalır.