97. Bölüm Özeti

   Hakkı,Yakup Dede ve kardeşi Hasibe'nin nikahı için hazırlıklara başlar. Sinan, İpek'i Amerika'ya yeniden birlikte dönmeye ikna etmeye çalışır.Sermet'i önceki günlerde babasından kalan miras konusunda tehditte bulunan kişiler yeniden Sermet'in yanına gelerek Sermet'i mirastan vazgeçirmeye çalışmaktadırlar. İpek, Fiko ve Deniz'in aralarından ayrılmak için Sinan ile birlikte Amerika'ya geri döneceğini Fiko'ya bildirir.

   Fiko ve Nihat Sermet'in kız kardeşi Süreyya ile Sermet hakkında görüşmeye giderler ve Sermet ile aralarını tatlıya bağlarlar.Yakup Dede Hasibe'den kurtulabilmek için bir takım planlar düzenler.Alim ve Emre aralarında geçen  her şeye son vermek için bütün okulun önünde hesaplaşırlar.Alim Aikido sporundan yaralanarak Emre'yi mağlup etmeyi başarır ve aralarında geçen her şeye bir son verir.

    İpek ile Sinan Nihat,Deniz ve Fiko ile vedalaştıktan sonra Çengelköy'ü terk ederler.İpek, Fiko'nun içinin rahat olması için Sinan ile birlikte Amerika'ya gideceğini söyler ancak Havaalanında Sinan'dan ayrılarak  başka bir ülkeye gider.