99. Bölüm Özeti

   Yakup Dede Hasibe'den kurtulduktan sonra şimdi de Hafize'nin peşine düşer.Babasından kalan mirası kabul etmeyen Sermet kardeşlerinden bir ricada bulunarak Alişan'ın babasına fabrikalarında bir iş vermelerini ister Sermet'in kardeşi İsmet de Sermet'i kırmayarak bu isteğini kabul eder. Fiko Deniz'in evine ders çalışmaya gelir ve Deniz'i evinde bulamayınca meraklanmaya başlar.Selma ve Sabire'nin ortak oldukları lokantanın kredi borçları nedeniyle satılmasına razı olmayan Cevdet, Arap Kadri'den borç para alarak selma'ya verir ve lokantanın satılmasını engeller. Cevdet Arap Kadri'ye düzenlenen bir saldırıyı son anda fark ederek Arap Kadri'nin yaralanmasını önler.

    Zeynep,kafeterya işine bir takviye olması için yeni bir iş bularak çocuk bakıcılığına başlar.Fiko Deniz'in sessiz bir şekilde ortadan kaybolmasına bir anlam veremeyerek Nihat ile birlikte evine girerler ancak Deniz'e burada da rastlayamazlar.Cevdet,babası ve Fikret ile birlikte  Selma'nın açmış olduğu boşanma davasının sonuçlanması için mahkemeye giderler.Selma Cevdet'i affederek boşanmaktan vazgeçer ve Cevdet'le yeniden birlikte olur.Fiko, Deniz'den bir haber alabilmek için görev yaptığı okula gelir ancak okuldakilerin de Deniz'den haberleri yoktur. Nihat esnaf arkadaşlarıyla birlikte Fiko'ya bir sürpriz yaparak doğum günü hediyesi olarak Fiko'ya eski minibüsünü hediye ederler.

    Yakup Dede ailesi ile birlikte Hakkı'nın evine gelerek Hafize'yi  isterler. Hakkı da  gönlü tam razı olmasa da Hafize'yi Yakup Dede'ye verir.Hakkı ertesi gün kız kardeşini evde bulamayınca Yakup Dede'nin kaçırdığını zanneder ama daha sonra Hafize'nin bir başkasını sevdiğini ve ona kaçtığını öğrenir.Yakup Dede'nin de Hafize ile evlenme hayalleri suya düşer.