Hırçın,deli dolu tavırlarıyla Fiko'nun son aşkı Elif olarak karşımıza çıktı.İpek ve Deniz'den sonra O'na alışmak belki çok zor olacaktı ama ne yapıp edip sıra dışı kişiliğiyle kendisini çok kısa bir süre içinde izleyiciye sevdirmeyi başardı.Şimdilerde ise her cuma Maki adlı dizisiyle sevenleriyle buluşuyor.

Editör: Dizinin son 20 bölümünde Fiko'nun sonuncu aşkı Elif'i canlandırdınız.Bu rol size nasıl teklif edildi?

Bennu Yıldırımlar:Diziye Elif karakterinin katılmasından iki ay önce , dört kişiden biri konumundaydım.Sonunda bende karar kılınmış

 

Editör: 4 yıllık bir efsanenin son sahnesinde rol almak sizin için nasıl bir duygu?

Bennu Yıldırımlar: Diziye emeği geçen bütün insanlarla aynı gururu paylaşmak.

 

Editör:Dizinin yayında olduğu dönemlerde sokaktaki insanların Elif için size tepkisi nasıldı?

Bennu Yıldırımlar:  Doğrusu bu kadar kolay benimseyebileceklerini hiç düşünmemiştim.Şaşırmıştım.

Editör:Bazı ziyaretçilerimiz  dizinin yeni bölümlerinin çekilmesini istemekte.Sizce böyle bir düşünce doğru mu?

Bennu Yıldırımlar:Eğer dizi altı ay önce bitmiş olsaydı belki.                          

 

Editör: Birçok tv yapımında görev aldınız.Bunların arasında Süper Baba'nın yeri nedir?

Bennu Yıldırımlar:Çok özel! Televizyon dünyasında tanınmamdaki rolü yadsınamaz.

 

Editör:Dizinin son bölümlerinde karşımıza çıkan Elif karakterini bazı izleyiciler sevdi bazsısıysa Elif'in uçuk kaçık biri olmasından dolayı ona soğuk kaldı.Sizce Elif'i benimseyenlerle benimsemeyenler arasında nasıl bir fark var?

Bennu Yıldırımlar: İnsanlar kendilerine benzeyen karakterleri izlemekten daha çok hoşlanırlar.

 

Editör: Süper Baba 93-97 yılları arasında yayınlandı.Belki de türünün ilk örneğiydi.Sona ermesinin üzerinden tam 8 yıl geçti.Ama halen unutulmadı.Birçok insan halen o'nu yeniden arıyor.Sizce bu nasıl bi durum? Neden başka dizi ya da diziler değil de Süper Baba böylesine bir tutku haline geldi?

Bennu Yıldırımlar: Diziyi yaratanların Ertem Eğilmez okulundan mezun olmuş olmaları önemlidir.Toplumun beğenilerini bilirler .Yani doğru formül

 

Editör: Birçok kişi sizi ilk olarak Süper Baba'nın hırçın kızı Elif olarak tanıdı.Şu anki konumunuzu düşündüğünüzde bu dizinin size katkılarını görebiliyor musunuz?

Bennu Yıldırımlar:Başta yönetmen Orhan Oğuz ve işini bilen bir ekiple çalışmak. tabii televizyonda gerçek anlamda adımın ilk defa duyulması.

 

Editör: Belki de sizin için en zor sorularda biri olacak ama...Kendinizi dizide Elif'i canlandıran kişi değil de sadece  dizinin bir izleyicisi olarak düşündüğünüzde Sizce Fiko kiminle muradına ermeliydi?

Bennu Yıldırımlar:Dizinin sonunda Fiko ve Elif evlenmediler ki ! Fiko'nun can dostunun düğününe gittiler.Devam etseydi, belki Fiko başka biriyle daha tanışır, ikilem içinde kalır, ona göre son kararını verirdi.

 

Editör:Dizide Fiko'yu hapisten kurtaran avukat olarak tanıdığımız  Bülent Emin Yarar'la evli olduğunuzu biliyoruz.Eeşinizle aynı dizide rol almak tesadüf müydü? Ve bu nasıl bir duygu?

Bennu Yıldırımlar:  O dönem iki yıllık evliydik.Eşim benden önce girmişti diziye.Hoştu gerçekten.Tabii tesadüftü.   

 

Editör:Her perşembe Maki adlı yeni diziniz ile show Tv ekranlarında sevenlerinizle buluşuyosunuz.Biraz da bu diziniz hakkında bize bilgi verir misiniz?

Bennu Yıldırımlar: Maki , Girit kökenli bir ailenin işlettiği restoranın ismi.Oynadığım rol Iraz, bu ailenin büyük kızı.Sorumluluk sahibi, içine dönük, hasta kardeşi yüzünden kendini geri plana itmiş, fedakar bir kız. İzlemeye devam edin.Ayrıca bu sene iki yıldır oynamakta olduğumuz Yaprak Dökümü'ne devam ediyoruz Şehir Tiyatrosu'nda.

Editör:Rol aldığnız tv yapımlarıda şu ana kadar canlandırdığınız karakterler arasında en çok benimseyerek oynadığınız hangisi?

Bennu Yıldırımlar:Süper Baba dışında , 2002 sezonunda TRT'de 13 bölüm olarak yayınlanmış olan Şapkadan Babam Çıktı dizisindeki Emel rolü.

 

Editör:Hayatta asla vazgeçemeyeceğiniz neler var?

Bennu Yıldırımlar:Tüm ailem !, sağlığım , mesleğim tabii

 

Editör:Sizce iyi bir yapımda olması gereken özellikler nelerdir?
Bennu Yıldırımlar:iyi senaryo, yönetmen. kameraman, oyuncular ! Hepsi iyi olmalı.

Editör:Son dönemlerde beğeniyle takip ettiğiniz yapımlar var mı?
Bennu Yıldırımlar:  Malesef denk gelemiyorum. Olduğu zaman CNBC-e 'deki tüm diziler.

 

Editör:Sitemiz hakkındaki düşünceleriniz neler?
Bennu Yıldırımlar:Varlığınız yeter! İyi ki varsınız !

Editör:Son olarak Süper Baba'nın süper izleyicilerine dizi ile ilgili mesajınızı alabilir miyiz?
Bennu Yıldırımlar:Bu kadar ısrarlı bir site İkinci Bahar 'ın tekrar yayınından sonra , Süper Baba'yı da tekrar yayınlatır diyorum. Tekrar herkese sevgiler.