Çengelköy'de dizinin sona ermesinin ardından birçok mekân değişmiş.Bunlardan birisi de dizide Nihat'ın kahvesi olarak tanıdığımız o muhteşem boğaz manzarasına sahip olan şirin mekân.Tamamen yıkılarak aile çaybahçesine dönüştürülmüş.Yaklaşık 780 yıllıklık bir çınar ağacının altında bulunmasından dolayı da "ÇINARALTI AİLE ÇAY BAHÇESİ" adı verilmiş.Diziden yok denecek kadar az bir hatıra kalmış olmasına rağmen boğazın o eşssiz görünümü karşısında  çayınızı yudumlayarak dostlarınızla hoş sohbetler etmeniz için bu muhteşem  yere mutlaka gitmenizi tavsiye ederiz.

Nihat'ın kahvesinden fotoğraf kareleri.

Fiko'ya Nazif Hoca'dan miras kalan Arçelik Bayii'ni hatırlayacaksınız.Hani Fiko'nun büyük bir fedakarlık örneği göstererek daha sonradan Nazif Hoca'nın zor durumda olan yeğenine devrettiği beyaz eşya mağazası.Dizinin sona ermesinin ardından 7-8 sene geçmiş olmasına rağmen halen aynı yerinde duruyor.Yalnızca tabelası değişikliğe uğramış.Ama üzerindeki "PEHLİVANOĞULLARI" yazısı olduğu gibi kalmış.Sermet'in,Fiko'nun,Nihat'ın  bu dükkânın önündeki konuşmalarını duyar gibi oluyorsunuz değil mi?..

Arçelik Bayii'nden fotoğraf kareleri

Gelelim Fiko'nun ilk gözağrısı İpek'in eczane dükkânına. Önceleri buranın pek bir değişikliğe uğramadığını belirtmiştik ancak bir ziyaretçimizin uyarısıyla yanıldığımızı anladık.Adı dizide tanıdığımız gibi "ECZANE ÇENGELKÖY" olarak kalmışsa da yeri değişikliğe uğramış durumda.Hemen yanında bulunan dar yoldan Nihat'ın  kahvesi olarak tanıdığımız şimdiki Çınaraltı'na gidebilirsiniz.

İpek'in Eczanesinden fotoğraf kareleri.

Burası da Fiko'nun küçük kızı Mine ile Alişan'ın okulu."ÇENGELKÖY İLKÖĞRETİM OKULU".Arçelik Bayii ve Eczane'nin 100 m. kadar gerisinde bulunan bu şirin okulu da unutmadık.
ÇENGELKÖY'DEN VİDEO GÖRÜNTÜLERİ(Şifre:superbaba.8m.com)
Arçelik Bayii-845 kb.08sn. Çengelköy Ecz.-455kb.04 sn. Anacadde-401kb.04sn.

Not:Tüm fotoğraf ve videolar 10 Ağustos 2004 tarihinde çekilmiştir.