O'nu Süper Baba'da Fiko'nun haylaz oğlu Alim olarak tanıdık.Dizinin sona ermesinin ardından kısa bir süre sonra Deliyürek'te İsa olarak karşımıza çıktı. Ve şu an halen yayınlanmakta olan Ekmek Teknesi adlı dizide Nusrettin Baba'nın çırağı Naim olarak her pazartesi sevenleriyle buluşuyor.Süper Baba'nın en büyük emektarlarından olan sevgili Eray Demirkol ile siz değerli ziyaretçilerimiz için gerçekleştirdiğimiz bu çok  özel röportajımızı beğeneceğinizi umuyoruz.

Editör: Öncelikle Süper Baba'da oynamaya nasıl karar verdin? Bize bunun hikayesini anlatır mısın?

Eray Demirkol: İşin aslı böyle bir kararı ben vermedim.O yıllarda bir çocuk tiyatrosu grubuna dahildim ve çocuk oyunu oynuyorduk.Sahne direktörümüz beni bir sinema filminin deneme çekimine yolladı ve prosfesyonel anlamda ilk oyunculuk tecrübemi Memduh Ün'ün yönettiği "Zıkkımın Kökü" adlı filmde yaşadım.Daha sonra film İstanbul Film Festivali'nde yayınlandı ve Şevket Altuğ ile Kartal Tibet'ten dizi teklifi geldi böylece bu işe girmiş oldum.

 

Editör: Dizinin çekimleri haftada kaç gününü alıyordu?

Eray Demirkol:Net olarak hatırlamıyorum ama sanıyorum 2-3 günümü alıyordu ve büyük bir devam problemi yaşamıştım orta okul ve lisede.

 

Editör:Şevket Altuğ ve diğer dizi oyuncularıyla görüşüyor musun?

Eray Demirkol: Evet çok sık olmasa da Şevket Altuğ'u ve Sümer Tilmaç'ı arayarak hatırlarını soruyorum.Diğer oyuncu arkadaşlarımla da bir yerlerde mutlaka karşılaşıp eski günleri anıyoruz.

 

Editör:Süper Baba ile ilgili unutamadığın bir anın var mı?

Eray Demirkol: Süper Baba benim için bir hayal gibiydi çünkü yaşım itibariyle küçüktüm birçok şeyi hayal meyal hatırlıyorum;ama aklıma gelen çok belirgin bir anı yok şu anda.

 

Editör: Dizinin yayınlandığı dönemlerde dışarıdaki insanların sana tepkisi nasıldı?

Eray Demirkol: Ben onların evini her cuma ziyaret eden evlerinin minik oğlu gibiydim ve bu yüzden hiç kötü bir tepkiyle karşılaştığımı hatırlamıyorum.Genellikle insanlar ilgili ve sıcak yaklaşıyorlardı ben de aynı şekilde onlara cevap vermeye çalışıyordum.

 

Editör: 10 yılı aşkın bir süredir oyunculuk yapıyorsun.Bu süre içinde Şevket Altuğ,Osman Sınav gibi kendi alanında büyük başarıları olan kişilerle çalıştın.Bu kişilerin kariyerine ne gibi etkileri oldu?

Eray Demirkol: Ne zaman bu tarz bir soruyla karşılaşsam hep aynı cevabı veriyorum şimdi de öyle olacak.Büyük bir şansım olduğuna inanıyorum bu işle ilgili çünkü şimdiye dek hep iyi hocalarla çalıştım.Düşünsenize çocuksunuz ve o aklınızla "Şakir" dediğiniz oyuncuyla aynı settesiniz babanızı oynuyor ya da "Tarkan" diye bildiğiniz bir başka büyük oyuncu yönetmenliğinizi yapıyor.Bunlar benim için çok önemli ayrıntılardı tabi hayatıma dair ve onlardan bu işin nasıl doğru yapılması gerektiğine dair hiçbir okulda yıllarca da okusan sana öğretilmeyecek şeyler öğrendim.Bunun için şükran duyuyorum.

 

Editör: Kişiliğini ve sanatçılığını örnek aldığın kimse var mı?

Eray Demirkol: Bu işi iyi hakkıyla yapan bu işe gönül veren bu işte para kaygısı taşımayan her insana sonsuz bir saygı ve sevgi duyuyorum.Bu iş gönül işi hayatının sonuna kadar umduğun paraları belki kazanamayacaksın belki unutulup gideceksin bunlar işin en zor ve düşünülmesi gereken tarafları belki çok idealist bir şey olacak söyleyeceğim ama bu işi hakkıyla yapıp para kazanmamaya razıyım.Çünkü para bir amaç değil yalnızca bir araç benim dünyamın içerisinde…

 

Editör: Süper Baba'nın izleyiciler tarafından bu kadar sevilmesini neye bağlıyorsun?

Eray Demirkol: Süper Baba "biz"dik çünkü biz yani herkes bu ülke bu insanlar bu yaşamlar herkesin yaşamında mutlaka başına dizinin senaryosuna konu alan bir olay gelmiştir.İnsanların kendi yaşamlarından bir ya da duruma göre birden çok şey buldukları bir dizinin sevilmemesi olanaksız bana kalırsa.

 

Editör:per Baba'dan sonra Deliyürek ve halen devam eden Ekmek Teknesi'nde rol aldın.Bu üç diziden canlandırdığın karakterler arasında sana en yakın olan hangisi?

Eray Demirkol: Elbette ki Alim.

 

Editör: Süper Baba'da Aikido eğitimi alıyordun.Gerçekte de ilgilendiğin bir spor var mı?

Eray Demirkol: Futbol ile çok fazla ilgiliyim.Aşırı derecede koyu hatta fanatik bir Galatasaray taraftarıyım setim olmadığı zaman yağmur,kar,çamur demez mutlaka iç saha maçlarımıza giderim ve bütün stresi sinirimi orda bırakır gelirim.Kapalı tribünün ortasında 711. blok 53. sıra ve 340. koltuktayım Olimpiyat Stadı'nda beklerim. (Gülüyor)

 

Editör: En büyük hedefin ne?

Eray Demirkol: Öncelikle oyunculuğumu tabi ki geliştirip daha sonra kamera ya da sahne arkasına geçmek istiyorum.Hedefim iyi ve saygı duyulan bir rejisör olmak.

 

Editör: İleriye dönük projelerin var mı?

Eray Demirkol: Okulumu bitirdikten sonra yani 1,5 sene sonra şu an 3. sınıfta okuyorum.Şehir Tiyatroları sınavına girmek ve oraya devam etmek bu isteğim olmazsa ödenekli bir tiyatroda oyunculuğa devam edeceğim ve daha önce de söylediğim gibi en son hedef benim iyi ve saygı duyulan bir rejisör olmak.

 

Editör: Haliç Üniversitesi Tiyatro bölümünde öğrenim görmeye devam ediyorsun. Eğitim durumun nasıl gidiyor?

Eray Demirkol: Okulumu elimden geldiğince aksatmamaya çalışıyorum; ama tabi ki set ve okul arası mekik dokumak çoğunlukla yoruyor insanı ve bazen gücüm kalmıyor buna rağmen ikisini de bir arada yüzümün akıyla götürüyorum.

 

Editör:İnternet ile aran nasıl?

Eray Demirkol: Ben İnternet aşığı bir insanım okul veya sette olmadığımda sürekli bilgisayarım ve modemim açıktır.Icq,msn server üzerinden oyunlar,downloadlarla uğraşırım bilgisayar benim hayatımın olmazsa olmazlarından biri.

 

Editör:Eğer Oyuncu olmasaydın ne olmak isterdin?

Eray Demirkol: Bunu hiç düşünmedim ama madem ki sordun cevap vereyim.Bilgisayar mühendisi olmayı isterdim ya da iyi bir oyun programcısı.

 

Editör:Son olarak ziyaretçilerimize mesajın.

Eray Demirkol: Türkiye'de benim kanımca şu ana kadar yapılan yerli diziler içerisinde gelmiş geçmiş en iyi yerli dizi olan ve benim de bir parçası olmaktan her seferinde gurur duyduğum "Süper Baba" yı seven herkese dizinin sona ermesinin üzerinden geçen yıllara aldırmayan hala diziyle ilgili konuşan mesaj panosuna notlar yazan hatta merak edip bu notları okuyan "Süper Baba'nın Süper İzleyicileri"ne teşekkürlerimi sunmayı bir borç bilirim.

Eray Demirkol'a mesaj göndermek için Tıklayınız

ANKET

Doğum yeri ve tarihi: 02.10.1981 / Bakırköy - İstanbul

Tuttuğu Futbol Takım: Galatasaray

En Beğendiği Sinema sanatçısı: Robert de Niro

En Beğendiği Ses Sanatçısı: Elton John

En Beğendiği Film: Er Ryan’ı Kurtarmak

En Beğendiği Dizi: Süper Baba

En Beğendiği Sporcu: Bülent Korkmaz

En Beğendiği Yemek: Etli Yaprak Sarması