Dizide Alim'in Aikido Hocası olarak karşımıza çıkan Mustafa Aygün ile gerçekleştirdiğimiz özel röportajı beğeneceğinizi umuyoruz.

 

Editör: Öncelikle bu dizide oynamaya nasıl karar verdiniz?

Mustafa Aygün: Öneri sevgili dostum ve öğrencim Yönetmen Yavuz Turgul Bey'den geldi.Aikidonun tanıtımına olumlu katkısı olacağını konuştuk.Onun da cesaretlendirmesiyle kabul ettim..

 

Editör: Süper Baba dizisinden önce veya sonra dizi ya da sinema da rol aldınız mı?

Mustafa Aygün:Süper Baba dizisinden önce bir kaç televizyon programında yer almıştım ama daha çok röportaj şeklindeydi.Süper Baba'dan sonra yine pekçok röportaj ve talk show programına konuk oldum.Dizi olarak da 'Ayrılsak da Beraberiz'' dizisinde bir bölüm de oynadım..

 

Editör: Dizinin Çekimlerindeki atmosfer nasıldı?

Mustafa Aygün: Benim açımdan son derece dostaneydi.Herkes bana çok nazik davranıyordu.Sevgi ve anlayış gördüm.

 

Editör:Dizide rol aldığinız süre içerisinde unutamadığız bir sahne ve anı var mı?

Mustafa Aygün: Benim oynadığım bölümlerin çekimleri kış aylarına denk gelmişti ve genelllikle salon çekimleri gece yapılıyordu bu yüzden hava çok soğuk oluyordu.Çekim aralarındada üşümemek için sürekli hareket ediyorduk.Bunları tabi unutmak zor.Ama en çok etkilendiğim an Şevket Altuğ Bey'le birlikte olan sahnemizdi.Oyun gücü müthişti.Ben konuşurken yüzündeki ifadeler öylesine inandırıcı öylesine gerçekci bir şekilde değişiyordu ki.Bugün bile ben dizide oynadım demeye çekiniyorum.Benimkine oynamak denirse Şevket Bey'e ne demeli.İkimizin yaptığını aynı şekilde isimlendirmek benim boyumu çok ama cok aşar. O gerçekten büyük bir oyuncu.

 

Editör: Sokaktaki insanların size tepkisi ne oluyor?

Mustafa Aygün: Aradan bunca yıl geçmesine ve artık saçımın oldukça kısa olmasına rağmen insanlar hâla  bazen beni tanıyorlar.Bu tabi hoşuma gidiyor.İlk yayınlandığı dönemlerde yolda çevirip resim çektirenler imza alanlarda oldukça fazla idi...

 

Editör: Her yaz dizinin tekrarı yayımlanıyor sizin dizinin tekrarını izlemeye fırsatınız oluyor mu? 

Mustafa Aygün: Diziyi izlemeye genelikle vaktim olmuyor ;çünkü akşam saatlerinde Aikido okulumda ve genellikle derste oluyorum o saatlerde. Ama  benim bölümlerime geldiğini mutlaka birilerinden duyuyorum.

 

Editör: Sizce Süper Baba'nın bu kadar sevilmesinin nedeni nedir?

Mustafa Aygün: Dizinin bu kadar sevilmesinin bence en önemli nedeni toplumun her kesiminden insanlar kendi yaşantılarının sevinçlerinin , üzüntülerinin bir parcasını dizide bulabiliyorlardı.Adeta toplumun bir aynasıydı.

 

Editör: Son olrak ziyaretçilerimize mesajıjnız?

Mustafa Aygün: Ben dizi heyecanını birliktre paylaştığımız süre içerisinde çok mutlu oldum.Umarım seyredenlerde aynı mutluluğu yasamışlardır.