SULHİ DÖLEK:20 Eylül 1948'de İstanbul'da doğdu. Deniz Harp Okulunu ve daha sonra Michigan Üniversitesi'ni bitirdi. 1989 yılına kadar, gemi inşa yüksek mühendisi olarak Deniz Kuvvetleri'nde çeşitli görevlerde bulundu. Evli. İki kız babası. 

                           İlk öykülerinden biri1969 Varlık Yıllığı'nda yayımlandı. Aynı yıl, "Dünya Dönmüyor Artık" adlı tek perdelik bir oyunla Yusuf Ziya Ortaç Armağanı'nı kazanarak Akbaba yazarları arasına katıldı. Sonraki yıllarda öykü ve roman çalışmalarının yanı sıra, dönem dönem, Milliyet, Cumhuriyet gibi gazetelerle Çivi, Nokta, Tempo ve Diyojen gibi haftalık dergilerde, Varlık'ta ve başka sanat/edebiyat dergilerinde mizahi bakışlı yazılar yazdı. Çocuklar için de çok sayıda ürün verdi.1979 yılında "Yeşil Bayır" adlı romanıyla Kültür Bakanlığı Çocuk Romanları Yarışması'nda birinci oldu. 
                       İçimizdeki Yasakçı adıyla kitaplaşan bir incelemesi, Üçüncü Kattaki At, Yeşil Bayır, Arkadaşım Dede, Kestane Şekeri, Her Şeyi Bilen Çocuk, Küçük Çalgıcılar, Kahkaha Tarlası ve Hayvanlar Alfabesi gibi çocuk kitapları, Kuşkucu adlı bir tiyatro oyunu, çok sayıda radyo ve televizyon oyunu var. Ambrose Bierce'in "Fantastic Fables" adlı kitabını "Karanlığın Kahkahası" adıyla dilimize kazandırdı. Süper Baba, Külyutmaz, İkinci Bahar, Unutma Beni gibi televizyon dizilerinin yanı sıra, Truva Katırı romanından televizyona uyarladığı Koltuk Sevdası adlı dizinin de senaryosunu yazdı. Süper Baba'nın senaryosuyla1997 yılında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nin "Zirvedekiler" ödülünü kazandı. 2000 yılında ise İkinci Bahar'la bu kez İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerince yine televizyon senaryosu dalında yılın başarılı iletişimcisi seçildi.
Kaynak:sulhidolek.com

OSMAN SINAV:Süper Baba'nın uzun bir süre yönetmenliğini yapan Usta yönetmen Osman Sınav 1956 Denizli doğumlu. 1975 İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Resim Bölümü 1977 İ. D. G. S. A. Uygulamalı Sanatlar Yüksek Okulu Tekstil Dizaynı 1979 İ. D. G. S. A. Sinema Televizyon Enstitüsü 1979-80 Man Ajans Metin Yazarlığı 1980-84 Grafika Lintas Reklam Yazarlığı ve Creative Grup Başkanlığı 1984 Sinegraf Film Yapım/Yönetim Ltd. Şti.’yi kurdu. TV Reklam filmleri, Reklam kampanyaları, TV filmleri, TV dizileri ve Sinema için filmler yönetti. UZUN METRAJ FİLMLER (35 mm) 1987 Bir Muharririn Ölümü (TRT) TV Filmi 1988 Yalancı Şafak (TRT) TV Filmi 1988 Atlı Karınca (TRT) TV Filmi 1989 Hünkar ve Düş (Kültür Bakanlığı) Sinema Filmi 1990 Küçük Dünya (TRT) 4 Bölüm TV Dizisi Yılın Kadın Oyuncusu-Güneş Gazetesi (Alev Baymur) 1992 Kapıları Açmak (Devlet Bakanlığı) TV ve Sinema Filmi 29. Antalya Film Festivali “En İyi Üçüncü Film” En İyi Erkek Oyuncu (Mehmet Aslantuğ) Altın Portakal Ödülleri Kültür Bakanlığı “En İyi Yönetmen ve Yapımcı” Ödülü 1993 Yalancı (TRT) TV Dizisi ve Sinema Filmi 30. Antalya Film Festivali “En İyi Üçüncü Film” En İyi Erkek Oyuncu (Mehmet Aslantuğ) En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Fikret Hakan) Altın Portakal Ödülleri 1994 Adana Altın Koza Film Festivali “En İyi İkinci Film” En İyi Erkek Oyuncu (Mehmet Aslantuğ) En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Fikret Hakan) 1994 Altın Kelebek “En İyi Film” 1994 Köln Film Festivali “En İyi Film” 1995 Gerilla (TRT) TV ve Sinema Filmi 31. Antalya Film Festivali En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Tomris Oğuzalp) Altın Portakal Ödülü 1996 Adana Altın Koza Film Festivali En İyi Kadın Oyuncu (Ayşegül Aldinç) 1996 ÇASOD En İyi Aktör (Fikret Hakan) 2001 Deliyürek ‘Bumerang Cehennemi’ DİZİ FİLMLER 1991 Yarına Gülümsemek (Aile Bakanlığı)12 Bölüm TV Dizisi 1994-96 Süper Baba (ATV) 62 Bölüm TV Dizisi Altın Kelebek En İyi TV Dizisi-En İyi Yönetmen 1996-97 Kralın Hayatı (SHOW TV) 6 Bölüm TV Dizisi 1997-98 Melek Apartmanı (Kanal D) 13 Bölüm TV Dizisi 1997-98 Sıcak Saatler (ATV) 23 Bölüm TV Dizisi MGD En İyi Dizi, En İyi Oyuncu 1998 Mavi Düşler (ATV) 13 Bölüm TV Dizisi 1998-2001 Deliyürek (SHOW TV) 90 Bölüm TV Dizisi Altın Kelebek En İyi Yönetmen MGD En İyi Yönetmen İ.Ü. İletişim Fakültesi En İyi Dizi, Yönetmen, Oyuncu Konya Selçuk Ü. İletişim Fakültesi, En İyi Dizi, Yönetmen, Oyuncu Çeşitli üniversite ve kurumlardan ödüller 2000-01 Hayat Bağları (SHOW TV) 32 Bölüm TV Dizisi.Kaynak:deliyurek.com.tr

YÖNETMEN:KARTAL TİBET-FEYZİ TUNA-OSMAN SINAV-ORHAN OĞUZ

SENARYO:SULHİ DÖLEK

GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ: ERDOĞAN ENGİN

KURGU:KEMALETTİN OSMANLI

YAPIM KOORDİNATÖRÜ:GÜLİN TOKAT YALÇINKAYA

ÖYKÜ: M.TURGUT-M.BUHARA

TRETMAN TASARIM:NİLGÜN ÖNEŞ-GÜLİZ KUCUR-M.TURGUT

SESLENDİRME  YÖNETMENİ-KAHRAMAN ACEHAN

SESLENDİRME YÖNETMEN YARDIMCISI-AZİZ ACAR

POST-PRODUCTION-CEMİL KIVANÇ

ÖZGÜN MÜZİK:YENİ TÜRKÜ

SÜPER BABA ŞARKISINI SESLENDİREN:OYA KÜÇÜMEN